| Park1Suin a întrebat:

Am mostenit de la mama anemie,adica are si ea si am si eu, iar recent am facut tratament cu suplimente de fier.Totusi,ma intrebam,daca nu vreau sa ma mai simt asa nasol,ametita,somnoroasa si obosita din cauza anemiei,as putea incepe sa beau cafea dimineata? Adica,mama bea, dar ea zice ca mie nu mi se poate pentru ca cafeaua este intr-o anumita masura nociva.Am 16 ani, deci pot sau nu sa beau cafea dimineata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Anemia nu se trateaza cu cafea!
Fa 2 teste de sange la un centru medical pentru a-ti masura Fierul si nivelul de vitamina B12 din corp, sa vezi cat sunt de joase si de cat este nevoie sa suplimentezi acolo unde trebuie.

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai un diagnostic pus de un dr de specialitate?

| Park1Suin explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Da! Am hemoglobina joasa

| Geo766 a răspuns:

Poti sa vei cafea cand vrei. Doar ca nu o sa iti "aline" starile astea