| Cineva1456770000 a întrebat:

Bună TPU, am nevoie de ajutor, în fiecare vara de când ma stiu îmi apar bubițe rosii. Bubițe rosii cu mâncarime, nu știu de la ce, nu știu dacă e vreo reacție alergica de la ceva sau ma musca ceva in somn.În fiecare zi ma trezesc cu maxim 3-4 bubițe noi, în orice parte a corpului apar, nu știu ce să fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta-i iritatie de la nespalare!
Dusul cu apa calda si sapun este obligatoriu dimineata si seara, pe timpul verii, ca sa scapi de transpiratie si de iritatie.

| sammie a răspuns:

Poate din cauza temperaturii din camera, pot aparea si de la frig, daca dormi cu geamul deschis poti face o alergie la frig. Mai bine te duci la medic.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

S-ar putea sa fie pojar de la caldura, sau poate ai ceva alergie la insecte. Pe sora mea de exemplu daca o musca un paianjen ii apar mai multe bube si i se umfla rau.