| Cristianaa23 a întrebat:

Bună seara,

Soțul meu lucrează în telecomunicații ca și tehnician, zilnic merge prin fel și fel de locuințe curate sau mai puțin curate. De ceva timp îmi apar niște bubițe care îmi provoacă mâncărime. La început am crezut că sunt eu alergică la ceva până când am observat pe lenjeria de pat pete mici și roșii, abia după mi-am dat seama că sunt purici. Mă gândesc că probabil i-a luat de undeva pentru că noi animale nu avem. Ce pot face? Nu știu unde să mă interesez pentru ceva soluție sau prafuri. Și am impresia că îi am și pe mine, stau și pe oameni? Eu știu că nu.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista spray-uri anti-purici, dar cel mai indicat ar fi o dezinsectare completa in locuinta (incusiv paturi, fotolii, haine etc.).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie si cere trimitere pentru amindoi tu si soțul la alergologie si doctorul te va testa sa vada la ce sunteti alergici, cu trimitere consultatia este gratis, fara trimitere costă 250 lei.

| relian a răspuns:

Poate or fi plosnite de pat, daca is de alea, ai pus-o de mamaliga laughing Prinde una si fai poza cu telefonul, apoi mareste si vezi cum arata.
Cauti pe google poze cu purici si poze cu plosnite de pat si compari, asa afli cu ce ai dea face.

| Holiday a răspuns:

Puricii nu sunt rosii. Nici rahatul lor, care ar fi pe lenjeria de pat nu e rosu.
Daca totusi sunt purici, exista sprayuri impotriva lor.