| Rebb00 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. De ceva timp (cateva luni) dorm in jur de 5-6 ore pe noapte. Mai mult nu pot. As vrea totusi sa pot dormi mai mult peste noapte pentru ca imi e f somn pe timpul zilei. Dau fundita la cele mai bune sfaturi :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ai tulburari ale somnului? pot fi semnale de pericol si atunci trebuie sa incetinesti ritmul si sa-ti analizezi cu grija viata.Incearca sa-ti pastrezi sanatatea fizica pentru ca iti creste rezistenta la stresDe aceea, este. important sa te asiguri ca urmezi o dieta sanatoasa si echilibrata. Alege si un sport care sa-ti placa, te elibereaza de tensiune, si noptile tale o sa fie linistite.

| KillerBunny1500 a răspuns:

Incearca pe :
http://sfatulparintilor.ro/......ai-repede/
http://sanatate.acasa.ro/boli-7/cum-sa-adormi-usor-918.html
Sper ca o sa te ajute, apropo, daca in continuare nu poti sa adormi poate fi pe motiv de stres, cum am eu in perioada tezelor, ca nu pot inchide un ochi, ca la mine in aceste momente nimic nu mai functioneaza. Iti recomand un contral medical. Pa, sper sa poti sa dormi in curand bine si usor!