| unbaiatfrumos69 a întrebat:

am o intrebare, pot sa pățesc ceva daca mănânc doar mere si beau doar apa ca sa slăbesc? Fac si sport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu patesti nimic, daca mananci mere si bei apa pentru 1 spatamana, dar corpul tau va intra in regim de stress si imediat cum incepi sa-i dai mancare solida, va incepe sa asimileze, ca sa-si faca depozite, luand in greutate.

Pierzi dublu din greutate, daca mananci putin si des, dar mananci proteina (carne, oua, ham, peste, totul fara pielita) si putine vegetale (doar morcov, telina, asparagus, salata verde, fasole verde, varza, ceapa verde, muraturi).

In curele de slabire, NU sunt permise: cartofii, mazarea, fasolea boabe, painea, pizza, prajiturile, gemurile, dulciurile, cerealale, laptele, branzeturile, proumbul, sucurile si alcoolul.

| unbaiatfrumos69 explică (pentru Violleta2022):

Si daca mănânc dimineata pâine prăjită cu 2 ouă fierte e ok?

| Violleta2022 a răspuns (pentru unbaiatfrumos69):

Daca vrei sa slabesti, elimina painea in totalitate!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te doare burta pentru ca merele sant acidulate si o sa te doara capu pentru alimentatie neadecvata. Slabesti in putere dureri musculare aditionale

| Adry05 a răspuns:

Da, te ia leșinu când faci sport, e perioada perfectă să te duci la spital, ce să zic.

| RAY a răspuns:

Da si apoi te ingrasi la loc ce rost are? Merele au acid sa vezi ce arsuri iti iei

| JicaContra a răspuns:

Merele produc aciditiate, iar tu ai stomacul gol, deci aciditatea ar putea produce ulcer
totusi, e o metoda de slabit:
https://www.youtube.com/watch?v=SuYmGnHn5ko

| RavenNymph a răspuns:

Da. Asta se numește înfometare. Dacă slăbești așa imediat când vei manca puțin mai mult se va pune pe tine, corpul dorindu-și să-și facă rezerve după ce a fost înfometat. Cel mai bine ar fi să cauți pe internet câte calorii ar trebui să mănânci pentru a slăbi în funcție de greutatea ta și să bei în continuare multă apă.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Dacă este pentru o perioadă scurtă, nu...gen o săptămână, câteva zile...nu afectează cu nimic. dar dacă dacă vrei să ții mai mult timp nu e bine. Incearcă un deficit caloric dacă vrei să slăbești.