| Isabelamaria21 a întrebat:

Buna TPU am o problema am parul foarte gras trebuie sa fac baie in fiecare seara pe cap nu-l mai suport ce ar trebui sa fac ca sa nu il mai am asa de gras?
Sa ma spal cu masca de par?
Sau ce? Va rog ajutati-ma ca nu imi mai suport parul aseara nu am mai facut baie pe cap am facut doar pe corp si nu il suportttttt! Eu am plecat la scoala acum cand vin astept raspunsurile voastre pa pa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părul nu se spală în fiecare zi chiar dacă se îngrașă.
La 3-4 zile cu șampon pentru păr gras, un balsam reparator și în apa de limpezire pui 2-3 linguri de oțet de mere.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Dupa spalare cu un sampon fara parabeni(din gama herbosophy pentru par gras) limpezeste-l cu otet in care ai pus la macerat pelin, frunze de urzica si salvie!

| gHelena a răspuns:

Iti recamand ca dupa fiecare samponare sa te clatesti cu apa calduta in care sa adaugi zeama de la o jumatate de lamaie. Rezultatele sunt imediate si nici sanatatea firului de par nu va fi afectata. Arunca o privire si aici: http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijirea_parului. Un gand bun, Elena.

| Rrrr a răspuns:

Poti sa pui cateva picaturi de zeama de lamaie in apa distilata si sa te clatesti cu acestea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste balsam de par de la kalos e ft bun
si au multe produsee bunee gasesti in hipermarketuri
la farmaci straight face sau daca cunosti o frizeritza bunaa punoo sa te fileze sau ce sa folosesti eu dela o frizerita stiu de kalos

| Anonymous56 a răspuns:

Consulta si tu un consultant specializat in d-astea.

| xGumitsa a răspuns:

=` Tunde`l