| Bianca777 a întrebat:

Am o problema. Am simtit mai-nainte ca ma doare in parte dreapta a abdomenului, jos, m-am apăsat acolo dar nu tare si am simtit o intepatura puternică, dureroasa. Nu stiu ce ar putea fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Daca ai contatat asta, asteapta sa vezi cum se manifesta si zilele viitoare. Daca tot persista, fa un ecograf si vezi rezultatul.Meriti"a doua sansa"

| 94Lucifer94 a răspuns:

Poate e de la ovare dacă nu e apendicită.

| Bianca777 explică (pentru 94Lucifer94):

Nu stiu dar apendicită nu e, mai ales că a doare mai sus de zona apendicitei

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Bianca777):

Vorbește cu mama ta, îi spui unde te doare și sunt sigur că nu te lasă așa. Mama și acum dacă aude că mă doare ceva sa nu mă simt bine imediat mă trimite la doctor sau la farmacie.

| Andreea7000 a răspuns:

S-ar putea sa ai apendicita. Cel mai bine ar fi sa te duci la un control la medicul de familie si sa vezi ce spune. Si eu am fost astăzi pentru aceeasi chestie.
O sa te aseze pe pat si o sa te palpeze in zona aceea. Daca te va durea si atunci, e clar. Ai apendicita. Daca nu, medicul va decide ce sa faci. Pe mine nu m-a durat cand m-a apăsat, dar totusi mi-a dat trimitere la un medic specialist in domeniu, pentru orice eventualitate. Sa imi spui ce e. happy

| Bianca777 explică (pentru Andreea7000):

Dar nu e o durere de genul ala, adica daca ma apas nu ma doare, am incercat si faza cu statul pe spate si cu ridicați piciorului la piept, nu m-a durut. Nu cred ca e apendicită, adica nici nu imi e rau doar am simtit un junghi

| Andreea7000 a răspuns (pentru Bianca777):

Oricum ar fi, tot trebuie sa te duci la medic daca se mai intampla.

| Sorin2001 a răspuns:

Cancer