| HappyRoberta a întrebat:

Am o problema, cred ca de 3 ani practic self-harm, Fac asta pentru ca toata lumea zice ca sunt blana (adica foarte slaba si fara forme)
cine ma poate ajuta ca sa nu ma mai tai?
Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SorayaYG a răspuns:

In primul rand e o mare prostie ce faci tu,din poza ta vad ca esti doar un copil si e absolut normal sa nu ai forme. Indiferent daca esti slaba/grasa cu/fara cosuri frumoasa sau urata oamenii judeca. Am patit si eu in scoala generala,eram foarte emotiva si timida si colegii radeau de mine. Nu eram in stare sa ma apar si mergeam acasa si plangeam. Nu am fost in stare sa ma ranesc singura si ma bucur mult ca nu am facut-o. Gandeste-te ca ai o viata intreaga inainte si ca niciun lucru,dar absolut niciunul nu e un motiv destul de intemeiat sa te ranesti singura. O sa vezi mai tarziu ca am dreptate, momentan trebuie sa iti vezi de scoala pentru ca asta e cu adevarat important pentru tine. discuta cu mama ta cand ai o problema, mama intotdeauna are dreptatewinking si incearca sa te imprietenesti cu lumea, ce spun unii copii invidiosi chiar nu conteaza happy. Ai grija de tine si nu-ti mai face rau, nu merita

| HappyRoberta explică (pentru SorayaYG):

Poza este de acum 4 ani

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un psiholog

| SorayaYG a răspuns:

M-a indus in eroare laughing. Dar imi sustin parerea.