| DoArDeDe a întrebat:

Hei! Practic self-harm de ceva timp. Asa reusesc eu sa ma linistesc, prin taieturi. Din pacate nu ma pot lasa de asta. Vreau un sfat ceva...Chiar am nevoie de asta.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la psiholog

| Ani4you a răspuns:

Eus stiu ca persoanele care se drogheaza de exemplu cu coca, droguri puternice lsd... astea fac asa ceva. Sincer te droghezi?
sau esti intr-o depresie?
Ai probleme foarte mari?

| DoArDeDe explică (pentru Ani4you):

Nu ma droghez. Probleme mari, nu chiar. In depresie oarecum...Dar ma tai de cateva luni bune. Deci nu prea are legatura cu niciuna din variante.

| CigaretteSmoke a răspuns:

Stiu ca ti-am raspuns foarte tarziu dar daca mai ai inca aceata problema iti propun sa cauti pe internet despre THE BUTTERFLY PROJECT

| AlinaMonta16 a răspuns:

Buna,si eu am avut aceeași problemă ca si tine,am incercat toate variantele sa ma las,si nu am reușit,pana o prietena mi-a dat o idee,când simțeam nevoia sa ma tai,mi-a zis ca ma pisc cu un elastic subtire,asa am si făcut, iar intr-o săptămână am reușit sa ma las de taieturi, incearca si tu, sper sa reușești, mult succes!