| lololololol a întrebat:

Ouff... Am un dinte care creste deja, dar problema e ca cel de lapte nu a cazut si se misca ft putin... de stomatolog nu prea am bani si prefer sa il scot acasa... Cum il pot face sa cada, ca cel de os care creste deja se vede, si cam ma tem, sa nu mai cada... :-s

4 răspunsuri:
| Aliyaa a răspuns:

Daca nu te doare lasa l sa pana se va misca mai mult, si cand se va misca sacaie-l cu limba(misca-l)pana va cadea sau musca ceva mai tare ca de ex un mar sau un covrig! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te doare lasa-l pana se va misca suficient de tare ca sa-l poti scoate, celalalt nu va suferi nici o modificare decat daca cel care se misca este cariat si atunci stand prea mult langa cel nou il va caria si pe acela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu cade singur, trebuie sa mergi la dentist, pentru ca risti sa se lipesaca unul de celalaltwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Consultă un medic stomatolog pentru îndepărtarea dintelui de lapte dacă el nu se mişcă să-l poţi scoate chiar tu, acasă.
Pa, pa.