| 14Diana a întrebat:

Am un dinte de lapte care nu a căzut niciodată si a crescut dintele definitiv abia acu începe să cada dar e greu de scos, deja se misca dar acu mi se fac niște umflaturi gingivale oare de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este dinte din față dinte central asa cum il numesc stomatologii, sau este un dinte din spate, ca daca este mai in spate si nu se vede scoate l, ca ai facut si abces de aceea sa inflamat gingia are puroi trebuie scos, daca este dintele din față este nasol ca trebuie implant nu poti sta fara dinte in față ca se vede urit sa fi stirbă, ce varsta ai? Mergi si fa ti radiografie panoramica la dinti si cu ea mergi la medic sa vada ce poate face, nu sta asa cu dureri.

| 14Diana explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mă mai doare accesul mai mi-a trecut și am 14 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 14Diana):

Multumesc pentru funda, abces se numeste nu acces, dar nu mi ai spus ce dinte te doare, din față sau masea?

| 14Diana explică (pentru CristiDinBucuresti):

Din cauza tastaturii am scris, și este din fata

7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mergi la dentist

| sparklingqueen a răspuns:

Du-te la stomatolog.

| DARLINGx a răspuns:

Mergi la un medic

| Amethyst01 a răspuns:

Neaparat mergi la stomatolog, ai un abces