| alexandra08052000 a întrebat:

Buna TPU, am o problema foarte mare in legatura cu iritatia in zona inghinala. Orice as incerca ma irit...am renuntat la lama si acum ma fac cu ceara de aceea la flacon si e groaznic...mi se usuca si pielea desi folosesc ulei de bebelusi. Il tot aman pe iubitul meu in legatura cu sexul pentru ca sunt iritata rau și mi se si innegreste pielea acolo jos. Ceva recomandari? Sa folosesc ceara traditionala?
Nici nu vreau sa-mi creasca parul dupa o zi...ma intelegeti voi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mopmop a răspuns:

Lasa parul sa creasca acum. Cand e destul de mare gen 30 mm foloseste o masina de tuns. Mergi doar pe varianta asta daca vezi ca te iriti.

| VanillaQ a răspuns:

Eu folosesc crema depilatoare si nu ma irita, este si pentru piele sensibila.
Lama m-a iritat si pe mine, iar ceara nu am suportat-o...

| alexandra08052000 explică (pentru VanillaQ):

In cat timp iti creste parul inapoi?

| VanillaQ a răspuns (pentru alexandra08052000):

In 2 -3 saptamani aproximativ incepe sa creasca