| dulcikata17 a întrebat:

Dupa epilarea cu ceara ce e mai bine sa folosesc? Crema sau ulei de bebelusi? As incerca crema nivea pentru maini fiindca e hidratanta dar nu stiu,nu vreau sa-mi apara iritatie, mi-am achizitionat o ceara la cutie si inainte sa ma epilez as vrea s-o incerc pe o parte de piele sa vad daca e eficienta si dupa sa ma epilez, dar ma irit cam urat in zona intima, uleiul de bebelusi e bun?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu crema si nici ulei, ci pudra pentru bebelusi.

| Alexand3ru1 a răspuns:

Gel de Aloe Vera.
Ulei de Masline.
Crema pentru bebelusi sau gel.
Crema de dupa epilare.
Bio oil care iriteaza piele si calmeaza eventuale iritatii.

| comyne a răspuns:

Crema cu aloe vera din cate stiu

| ȘEMaria a răspuns:

Ar trebui sa iti cumperi crema de dupa epilare. eu am de la Farmec cu ulei de argan si e foarte bun. inainte ma iritam dupa epilare dar acum ma dau cu ea si nu ma mai irit. poti sa incerci si tu happy

| Puficathaa23 a răspuns:

Hey. Eu folosesc ulei Bio Oil dupa epilare si imi hodrateaza pielea si calmeaza eventualele iritatii. De asemenea, acest ulei ajuta si la alte afectiuni, precum vergeturi, piele uscata etc.