| DenyPink a întrebat:

Bună TPU...Am o problemă ( nu știu dacă poate fi numită așa). De fiecare dată când sunt foarte emoționată, mi se întâmplă ca tot corpul să mi se răcească, mi-e foarte frig și încep să tremur, mai ales picioare. E ceva inexplicabil și aș vrea să știu motivul... Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TaNaNaNaNa a răspuns:

E normal,esti o persoana mai emotivawinking De obicei,e teama de a vorbi in public,de a nu fi judecata,teama de a nu gresi,dar cred ca fiecare are astfel de fobii,cu timpul te obisnuiesti sa nu iti mai pese ce cred oamenii despre tine :/ Ca e imposibil sa te emotionezi cand vorbesti cu o persoana pe care o cunosti de-o viata intreaga,emotiile apar de obicei cand faci ceva nou happy Daca vrei sa scapi de problema asta,trebuie sa te pui in cat mai multe situatii,sa faci lucruri noi,sa cunosti oameni noi,sa vorbesti in fata multor oameni,sa inveti sa nu te mai intereseze ce cred ei despre tinewinking Emotiile apar cand ai frica de esec, dar a gresi e omeneste happy Oricum, persoanele emotive sunt si dragutewinking ^_^ Inca ceva, incearca sa faci niste analize de sange, ar putea fi si vreo lipsa de Calciu/Magneziuwinking

5 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Este efectul adrenalinei, din cauza ca esti emotiva. Totul pleaca de la cum gandesti. Daca nu poti depasi de una singura problemele astea prin autosugestie si gandire pozitiva atunci ia un xanax inainte de situatiile stresante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am un examen, involuntar si fara temeri tremur, e groaznic. ma ajuta sa iau aspirina inainte, in caz ca vei avea vreo situatie din asta in care trebuie sa scrii.
trebuie sa fii odihnita. eu, dupa sase ore de scoala incep sa tremur, psihologul mi-a spus ca arat foarte rau.laughing
inca ceva. incearca sa respiri adanc. pentru ca femeile nu respira niciodata pe diafragma. s-ar zice ca e al doilea creier. e bine ca aerul sa ajunga acolo, e bine sa te relaxezi. iti va lua din oboseala facuta de incordare si deci din emotii
nici nu realizezi cat de tare te incordezi. eu merg foarte concentrat si pana si intr-o conversatie sunt foarte atent la toata miscarea mea, de multe ori scap si pixul. asta e obositor.

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Este ceva normal.Si acest lucru vine pentu ca esti emotionata de ceva.

| Kate20 a răspuns:

Esti emotiva..Asa sunt si eu. Nu cred ca se poate rezolva, fiindca asa suntem.

| Xella1234 a răspuns:

Pai de obicei transpiri de la emotii, dar poate pentru tine este normal, depinde de corpul fiecaruia. Intreaba si parintii, poate ei stiu, dar poate fi ceva normal, nu te ingrijora! happy