| luiza42 a întrebat:

Am observat la baietelul meu in varsta de 7 ani ca i-a crescut un dinte pe dedesubtul celuilat iar acesta nu se clinteste deloc ce credeti ca ar trebui sa fac? Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Consult stomatologic si ortodontic cat mai repede!

| SaveTheNature a răspuns:

Consultati un stomatolog.Fratelui meu i s-a intamplat acelasi lucru.Si acum dintii lui sunt strambi.incalecati.

| justitiarul a răspuns:

Un stomatolog cred ca ar avea cel mai bun raspuns!

| TotLora a răspuns:

Ma bucur ca pe timpul cand eram copil mama nu avea internet si consulta agenda medicinala atunci cand nu putea ajunge cu mine la doctor. Este logic ca nu va avea o dantura frumoasa daca stati pe TPU in loc sa mergeti cu acest copil la doctor.

| luiza42 explică (pentru TotLora):

Tot Lora iti multumesc pentru.observatie.Acesta nu este contul meu de TPU este al unei nepoate.Eram constienta ca trebuie sa ajung la stomatolog dar voiam sa aud cateva pareri...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema cu caninii.in max 2 saptamani vor incepe sa se miste cei de lapte.atunci du-l la stomatolog pentru a-l scoate.amanarea scoaterii "impinge" dintele spre interior/exterior. dintele de lapte oricum va pica la un momentdat. daca intarzii si doresti ca fiul tau sa aiba dintii drepti, aparatul dentar este solutia, bine'ntels dupa ce i-au picat toti happy

| Andr3e a răspuns:

Si eu am avut tot acceasi problema.Am mers cu mama la dentist si mi l-a scos pe cel in plus.Merge`ti la dentist si vedeti ce`i de facut(cu programare,...)

| alexandru1991 a răspuns:

Parerea mea este aceea de a-l duce la dentist pentru ca un specialist stie exact ce sa faca. Un prieten de al meu a avut aceeasi problema anul trecut si a fost la dentist, i-a fost anesteziata zona in care avea problema si dintele i-a fost inlaturat. Deci du-te cu el la un mic control ca e cel mai indicat

| BloodCross a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema cum a avut fiul dumneavoastra. Consultati un stomatolog.