| Georgiiiiiii a întrebat:

Am racit foarte rau saptamana aceasta si stergandu-mi nasul in continuu m-am iritat si mi-au aparut 2 bubite..ma ustura si ma si mananca.mi-e frica sa nu se faca mari rau..cu ce sa ma dau sa-mi treaca repede?happy Funda pentru cel mai bun si rapid raspuns! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Dă-ți cu tinctură de propolis sau cu cremă de gălbenele.

7 răspunsuri:
| DraudeS a răspuns:

Sunt doar iritatii. Poti folosi diferite creme: Melkfet (Crema de galbenele), B-panten, etc. Daca le racai tot ce faci este sa-ti faci rana.

Sanatate!

| july00 a răspuns:

Cu orice crema de fata.thinking

| Georgiiiiiii explică (pentru july00):

Eu nu ma "racai " la ele dar tot trebuie sa-mi sterg nasul pentru ca raceala inca nu mi-a tracut laughing) Da mugurelpetru am facut febra.dar mama crede ca este din cauza ca m-am sters intr-una la nas...happy Multumesc tuturor pentru raspunsuri! :* Funda promit ca o sa o acord maine sa vad ce zice farmacista....cine a raspuns cel mai bine sau macar apropiat de ce era corect primeste fundita! :* Promit!

| mugurelpetru a răspuns:

Buna am avut s i eu dar ca mai mult. presupun cai ai avut febra ca altfel nu pre se fac m am dus la farmacie si mi a dat tetracilina. funda plz

| iwill a răspuns:

..cu cat umbli mai putin la ele cu atat mai bine....si eu patesc la fel,
si de obicei imi trec de la sine.nu m-am dat niciodata cu vreo solutie anume pentru ca nu vroiam sa ma usture mai tare

| StefyGirl12 a răspuns:

Este o alifie numita Aciclovir. Este foarte buna si iti va trece repede. Funda? :*

| ceriri a răspuns:

Foloseste o vrema de galbenele.e cea mai eficienta.eu am avut la fel o sa te ajute.