| alexlulu51 a întrebat:

Buna TPU... am si eu 2 intrebari si as vrea tare mult sa ma ajutati, astazi seara inainte sa ma bag la dus m-am uitat in zona abdomenului si am vazut niste puncte rosii dupa aceea am observat ca am si pe spate si am realizat ca am facut alergie la ceva...pot face dus daca am facut o mica alergie? si ce-a de-a 2 a intrebare, am fost racit 2-3 zile cu febra 39-40, si tot de vreo 3-4 zile ma doare capul in partea din spate dar doar daca il scutur si ochii daca ma uit in sus/jos,si imi mai amorteste ceafa, as vrea sa stiu si eu daca poate fi din cauza ca am fost racit de curand sau altceva, multumesc! Pentru cel mai bun raspuns dau FUNDA+ VOT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dinamovistul101 a răspuns:

Poate ai facut sinuzita, happy si eu am si te dor ochii cand te uiti in sus sau in jos si te doare capul cum spui tu, punctele rosii cred ca sunt o alergie la vreun aliment pe care l-ai consumat, dar cel mai bine e sa mergi la doctor el iti poate spune exact si precis ce ai. Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Da, poti face dus, chiar daca ai alergie.Din cele descrise de tine pare a fi o gripa.Bea multe ceaiuri pentru ca la febra te dezodratezi.
Mergi la medicul de familie, si ceri si niste texte pentru alergia ta.
Sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctor.

| crack123 a răspuns:

In legatura cu spalatul, e strict interzis, e bine cunoscut ca jegul ajuta la vindecarea iritatilor, cosurilor si oricarui tip de rani.
Legat de durerile de cap, consulta un doctor.

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Dupa cum ai spus s-ar putea sa ai intoxicatie alimentara, daca ai mancat oua sau maioneza. Nu trebuie sa te sperii ca nu e nimic grav, iar bubele nu ai nici o treaba cu raceala, iti spun din propria experienta, dar ar fi mai bine sa te duci la doctor pentru a nu fi altceva mai grav. Insanatosire grabnica.

| Anonim5566 a răspuns:

Bubitele pot fi si urticarie de la raceala, care o sa treaca.

| alexlulu51 explică:

Ok, dar eu vreau sa stiu daca pot face dus in timp ce am alergie(alergia mea se prezinta ca niste pete mici rosii pe sub piele, si s-ar putea sa fie si de la medicamente)! In fine pot face dus in timpul alergiei?