| Barbulescu_Valentina-Cristina_1979 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Acum o luna mi-a intrat o aschie in deget. Nu reusisem sa o scot, si imi cocea degetul. Acum cateva zile am reusit sa scot aschia dar tot imi coace. Am folosit : Betadina, Baneocin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

E o mica infectie, daca ai reusit sa speli putin locul unde a fost aschia cu betadina o sa se vindece singura. Daca nu se vindeca inseamna ca nu ai spalat destul de bine acea plaga si va trebui sa mergi la medic, dar asta doar daca nu incepe sa se vindece in 1-2 zile.
Multa sanatate.