| Siimiiiiii a întrebat:

Fratelui meu i-a intart o aschie sub unghie, cum as puea sa o scot? M-ar interesa daca aschia iese singura dupa mai multe zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pinocchio a răspuns:

Nu cred ca va iesi singura, incearca sa scoti cu o penseta sau cu un varf de ac.

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Cu o pensetă happy

| viotedy a răspuns:

Taie unghia cat mai scurt posibil si scoate-o cu un ac fin, dupa ce l-ai bagat in spirt.cu cat amani mai mult cu atat il doare mai tare cand i-o scoti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Încearcă să scoţi cu o pensetă ceva, nu o să iasă.
Te pup!

| amelicika a răspuns:

Nu in nici un caz no lasa pe mai multe zile se va inflama si se va face infectie puroi apoi va trebui de taiat unghia o poveste intreaga dai cu spirt sai dezinfectezi rana si incetisor cu acul scoate-o.
Bafta!

| AlexandraaaaPopescu31 a răspuns:

Incearca cu o penseta.si daca mai lasi aschia mult o sa ii intre in piele si o sa il doara mai rau!