| ladybird a întrebat:

Imi zice cineva cum sa-mi scot aschia din deget?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Treci varful unui ac de cusut prin flacara unui chibrit, strangi foarte tare intre degete zona cu aschia, o scoti afara cu varful acului, dupa care tii pe locul unde a fost aschia un tampon de vata cu spirt medicinal.

17 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Pinochio, tu esti?

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Duceti-va la doctor daca nu o puteti scoate.

| Leea1234 a răspuns:

Cu un ac si o penseta!
dar mai bine ti-o scoate cineva, pentru ca singur e mai greu!
strangi pielea din jurul rani(asa te doare mai putin!)si "zgarmi "cu acul, usor pana vezi si crezi ca poti apuca aschia cu penseta!
daca nu iese, astepti sa "coaca"si storci, va iesii aschia odata cu puroiul!(dar mai bine nu ajungi pana aici!)
dar repet, e mai bine sa ti-o scoata altcineva!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu un ac steril si cu penseta.

| sorin a răspuns:

Merge si cu boldu daca toata lumea a zia deja ac.laughing

| annda a răspuns:

Penseta sau un ac steril. big grin

| Crisu_8081 a răspuns:

Cu penseta.

| christabell a răspuns:

O aschiuta mica? Daca nu a intrat adanc in piele, atunci cu un ac steril.Sa-ti reuseasca operatia!

| Nastia a răspuns:

Cu un ac daca nu are capat la suprafata sau cu o penseta daca are,...

| maxQ a răspuns:

Deci primul lucru este sa te calmezi! Apoi te baricadezi intr-o camera...Iei telefonul si suni la Politie...Ba nu la armata.si le zici sa aduca tancuri, avioane, elicoptere si tot ce mai au ca o aschie a pus stapanire pe degetelul tau! Dar sa vina in liniste pentru ca te tine ostatica laughing si risti sa mori.

Si ca sa te ajut... Ia un ac steril strange pielea pe langa zona unde e aschia si cu un ac medicinal zgarmi usor cu varful sau pana o sa vezi varful aschiei...si o scoti afara fie cu mana fie cu penseta.laughing si daca nu ai ac medicinal :Ia un ac de cusut tine-i varful la flacara unei brichete si faci la fel ca si cu acul medicinal si apoi daca vrei pui un tampon de spirt peste locul intepaturi...

| mami a răspuns:

Suna la 112

| mami a răspuns:

Na a iesit aschia? pune apa oxigenata, repeta mai des si odata odata iese si aschia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu acul sau cu stoarcerea aschiei pna iese puroiul si iese si aschia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si daca aschia este de muuuult acolo...nu am putut s'o scot. Bunica'mea imi zicea sa pun coaja de lamaie, pentru ca iese de la sine.De unde.am pus si Bitter suedez.Nicio sansa.Imi puteti spune ce sa fac in aceasta situatie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca e infipta adanc in piele? o am de ceva ani buni, si e cam dureroasa straight face

| valyfornike a răspuns:

Astai buna! laughing

| anamaryya a răspuns:

Nu stiu prea bine dar si eu am o achie mica un ciob nu stiu ce si nu stiu cum sa o scot ajutatineeeeeeeeeeeeee!