| ShadowStar a întrebat:

Am si eu o intrebare:
De cateva zile(cam 5 zile) nu mai am mese regulate.
Mananc ceva la scoala si apoi mai mananc pe la 5.Se mai pun si cate un fruct sau dulciuri care le mananc intre timp.
Nu am pofta de mancare, iar cand mama imi spune sa mananc ma cotesc.Nu ma simt bine, ma doare capul si in special stomacul.Nici la scoala nu ma pot concentra deloc.
Am chiar si senzatii de ameteala.
CE POT FACE?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Asa iti vei distruge stomacul cu timpul. Incearca sa iei Biomed 6 pentru pofta de mancare, pentru inceput. Si incearca sa mananci, cand te cheama mama la masa. Ca tu iti faci singur rau cu manuta ta. Asta daca nu vrei sa ajungi in spital.Trebuie sa fi constient de gravitatea situatiei in care te afli si sa lasi figurile ca ''nu mananc, ca nu am pofta''etc. Mananca fortat si ia un supliment cu vitamine.
Creierul are nevoie de vitamine si nutrimente pe care le ia din MANCARE! La tine, ce sa ia?

| ShadowStar explică (pentru Florentina9210):

Intr-un fel ma ocup numai de scoala si din cauza asta nu mai ies afara, nu mai mananc si tot ceea ce face,, un copil normal'' dar nici pastile nu vreau sa iau...

| ShadowStar explică (pentru Florentina9210):

Mersi...dar eu ma bazez pe scoala si toata ziua stau inchisa in casa cu nasul in carti si uit de tot...chiar si de mine.Si nici pastile nu vreau sa iau

| Florentina9210 a răspuns (pentru ShadowStar):

Scoala ca scoala dar sanatatea e mai importanta. Daca te vei imbolnavi si vei sta in spital, atunci chiar ca scoala nu mai reprezinta nimic.

4 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Sa mananci normal!winking