| dany179 a întrebat:

Analizele endocrinice sunt gratuite cu biletul de trimitere de med de familie? Nu am mai facut niciodata...
Daca costa, cam cat, ca sa stiu la ce sa ma astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Consulta medicul de familie si vezi ce analize iti recomanda, in mod normal ar trebui sa fie gratuite daca ai trimitere si se constata ca ai nevoie de acele analize.
In mod normal medicul endocrinolog hotaraste in urma unui consult ce analize trebuie sa faci
Acum depinde si de felul analizelor/daca au fonduri.
https://www.medlife.ro/medici/grivita/endocrinologie-grivita/all
O zi buna:)

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, în acest caz, analizele sunt gratuite, mai ales că ai doar 16 anişori happy

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

In mod normal da! Mergi cu trimiterea de la medicul de famile la specialist!