| val31989 a întrebat:

Buna,TPU! As vrea sa mai cresc in inaltime, acum am 1.57 happy dar vreau sa fiu mai inalta,cu doi ani in urma,eram cea mai inalta din clasa, dar acum sunt a 3 -ea straight face Am 14 ani si as vrea sa mai cresc macar pana la 1.65 big grin Ce as putea face,ce sport sa practic[acum mai fac antrenamente la volei], sau ce sa maninc[daca are legatura] big grin
Funda! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CherNadya a răspuns:

Buna,poti face baschet sau volei si de alt fel poti sa alergi 30 de minute zilnic si sa sari coarda, asta te va ajuta mult.De mancat mananca sanatos: legume, fructe...

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Practica inotul sau basketul, mancarea nu are legatura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Practică sporturi de înălţime cum ar fi baschetul, voleiul, înnotul iarăşi e bun.
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Voleiul e foarte bun! oricum o sa mai cresti daca ai abia 14 ani!

| PisicutzaCenusie a răspuns:

E ceva amuzant dar e cea mai buna metoda, Ia-ti o trambulina si sari 30 min pe zi, si in loc de 1 cm pe luna vei creste 4 cm.Sa nu cresti mai mare decat mine laughing!

| val31989 explică (pentru PisicutzaCenusie):

laughing Tu ai incercat?

| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru val31989):

Da,e super! rolling on the floor

| val31989 explică (pentru PisicutzaCenusie):

Si ai reusit? laughing

| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru val31989):

Da! happy