| Motilyk_Otilik_1991 a întrebat:

TPU! As vrea sa stiu cum sa slabesc pana la vara 20kg si dupa sa nu ma ingras, si vreau si cu ajutorul sportului fiind ca imi place! FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Wau, așa mult? Tu ai de gând să nu rămâi cu nimic în afară de oscioare surprise? Ai grijă de tine, nu exagera!

| Motilyk_Otilik_1991 explică (pentru floresdemayo):

Dar is grasa! nu raman doar cu oscioare :-DD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este bine sa ai in vedere si urmatoarele:
Regimul proteic duce la slabire rapida?
ADEVARAT. Se pot pierde in 2 saptamini 5-7 kg prin consumul exclusiv de proteine, pentru ca excesul de proteina se transforma foarte greu in grasime. Exista insa riscul de pierdere a masei musculare deoarece organismul este obligat sa-si arda proteinele constitutionale pentru a obtine putina glucoza, ca sursa de energie si pentru buna functionare a sistemului nervos.

| Motilyk_Otilik_1991 explică (pentru anonim_4396):

Da am incercat acest regim, dar sunt doar un copil si m-am cam imbolnavit de la el

| adishorMS a răspuns:

Daca nu sunt probleme de natura hormonala cu sport e simplu cu grija mare la caloriile arse (mananci mai putin decat arzi)asa nici nu mai pui dupa aia