| Urucu_Laurentiu_1999 a întrebat:

Buna,TPU! astazi in ora de educatie fizica am facut exercitii pe saltele. am inceput cu rostogolori. am facut rostogolirea din fata. in timp ce faceam rostogolirea din spate a inceput sa ma doara foarte tare spatele si nu am mai putut vorbi vreo 2 minute. oare am vreo problema? sau pentru. ca nu am conditie fizica si nu am mai facut exercitii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Cu siguranta lipsa exercitiului e cauza, dar e posibil sa nu te fi incalzit cum trebuie.

| Vanqu1sh a răspuns:

Lipsa de conditie fizica, te-ai fortat mai mult decat ar fi trebuit, mai baga si tu cate 20 de minute de exercitii pe zi... (desi nu se poate exclude niciodata varianta unei probleme )