| CondratRobert98 a întrebat:

Buza de ieupure esti considerata handicap? Va rog cat mai multe raspunsuri si mai explicite!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy nu este un handicap, dar asa percepem noi Romaniistraight faceeste o lipsa totala de educatie si respect fata de seamanul nostru, eu intodeauna am invatat pe copiii mei sa nu rada de nimeni chiar daca unu e prea alb, prea negru, indiferent de nationalitatea s-au de handicapul fiecaruia, pentru ca nu se stie cand si tu, care nu ai un handicap din nastere, te vei trezi cu un handicap, daca fam ta te iubeste nu lua in seama batjocura celor din jur, si trateaza-i cu indiferenta, ca si cum ei ar fi vinovati...multa sanatate si fericire in viatahappy

3 răspunsuri:
| nikol a răspuns:

Faptul ca cineva are o buza de iepure nu e considerat handicap pur si simplu buza nu s-a format bine ori s-a lovit tare la ia si si-a deformat-o ori asa e din nastere.O persoana cu handicap e cea care e paralizat, fara o mana, fara un picior etc.

| Cristina_7247 a răspuns:

Din cate stiu eu, buza de iepure se poate opera

| Nastasa_Anca_1985 a răspuns:

Buna.da pentru cei de la protectia copilului este un handicap oricat de ciudat ar parea.eu am un copilas cu problema asta, e operat si e bine acum si pentru asta am putut sa imi prelungesc indemnizatia