| deeadedea2 a întrebat:

Buna TPU ca orice alta fata de 14 ani am un san mai mare si unul mai mic.din cate stiu daca te doare sanul inseamna ca iti creste dar pe mine ma doare sanul care este mai mare e o diferenta vizibila intre ei sad nu stiu ce sa fac sau daca.am cancer nu stiu ma framanta...i'am spus mamei dar a zus ca asa e normal dar daca m'a mintit ca sa nu ma alarmeze straight face.straight face ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Biiee a răspuns:

La varsta asta e normal... Nu te alarma, si eu am aceeasi problema si mi-am facut griji inutil.
Daca chiar vrei sa te asiguri ca nu ai nimic verifica un medic specialist, dar iti spun ca nu trebuie sa te ingrijorezi.

7 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cancerul nu doare decat in faza terminala, cum sa te gandesti la cancer, este o problema hormonala la varsta ta si va trece de la sine, nu iti mai face atatea griji

| mickeyMT a răspuns:

De ce crezi ca te-ar minti mama ta? Eu nu cred ca are vreun motiv sa-si minta o mama propriul copil. Ar trebui sa ai increde in ce zice ea.

| Buresbista123 a răspuns (pentru mickeyMT):

Nu neaparat s ar putea sa fie un parinte ignorant, vezzi ca s teste gratis pe care le poti face

| anonim_4396 a răspuns (pentru mickeyMT):

Eh,mamele mai mint.Dar daca ar fi avut cancer ar fi dus-o direct la doctor, cu asa ceva nu glumesti

| marya868686 a răspuns:

Daca nu vrei sa mergi la doctor asteapta pana se opresc din credcut, dar eu nu am auzit de unul mai mic si unul mai mari, bine poate ca este mult prea mica diferenta si nu o putem noi observa, dar daca la tine. se observa mai bine consulti un medic

| MØMÿ a răspuns:

Si au am avut aceeasi problema, te doare un timp unul si pe urma celalalt. E ceva normal mai ales in unele perioade lunare straight face.

| Swaggggg a răspuns:

Incearca sa discuti cu mama ta din nou, fa o vizita la medic si vezi recomandarile acestuia...Si nu gandi negativ. O sa fie bine.happy