| Bubble13 a întrebat:

Buna TPU...cam cand ar fi necesar primul control ginecologic? mersi:*... funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este obligatoriu in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu scrie nicăieri că trebuie să te duci într-o dată anume.
O dată pe an este cel mai bine sau atunci când ai probleme (sunt dureri la contact, sângerări între menstre, secreții abundente urât mirositoare, etc.).
Pa, pa.

| CarinaVonPhetamine a răspuns:

Necesar, e atunci cand ti-ai inceput viata sexuala.
Sau, cand ai dureri foarte mari jos, te dci la ginecolog, dar iti face doar o analiza, nu iti umbla jos.

Funda?