| millar a întrebat:

cam care kg pot sa slabesc pe saptamana daca beau ceai alevia? Si respect ce scrie pe el referitor la alimentatie si sport? Cand trebuie sa beau ceaiul inainte de masa cu 30 de minute sau il beau si imediat mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexSalutir a răspuns:

Daca bei ceai si dupa aia mananci, nu ai rezolvat nimic.
Bea pe stomacul gol si nu manca nimic timp de o ora.
Ceai de obicei se bea din cauza ca este mai cald si topeste grasimile mai repede, eu beau apa la temperatura camerei dupa ce ma trezesc si nu mananc nimic timp de doua ore.
In patru zile am slabit 1, 5 kg
Consumam inainte si ceai normal si erau rezultate mai bune, in schimb nu stiu nimic despre ceaiul alevia.

3 răspunsuri:
| millar explică:

Deci daca beau ceai inainte sa mananc si, mananc dupa o ora o sa slabesc? Binenteles mancare sanatoasa Mersi

| AlexSalutir a răspuns (pentru millar):

Daca mancarea este gatita cu ulei si consumi lichide imediat dupa ce mananci sau inainte, uleiul se ridica la suprafata si atunci se depune grasimea mai mult.
Chiar daca mancarea nu este gatita cu ulei, nu este bine sa consumi lichid dupa sau inainte ce ai mancat deoarece se digera mai greu iar nutrimenti din aliment sunt poate chiar injumatatiti.
E ca si cum ai pune un pahar cu apa in farfuria cu supa si si-ar pierde tot gustul, doar ca tu bei lichide inainte sau dupa si tot acolo ajungi.

| millar explică:

Deci din cate am inteles nu este bine sa consumi lichide inainte sau dupa masa, deci e mai bine sa beau lichide dupa o ora cam asa, (Ps nu mananc mancare gatita cu ulei, prefer iaurturi degresate, salate, nu mananc prea mult