| Ðσℓℓ a întrebat:

Cand alerg sau dansez mai mult ma doare in partea dreapta! De ce credeam ca e de la apendicita i-am zis mamei iar mama a zis ca trebuie sa ma doara si piciorul.
I-am zis ca nu e asa s-a informat si a vazut ca am dreptate. Dar nu ma doare dese ori cand stau si cand alerg m-a durut o data si nu am alergat am venit de la ziua unei colege si a inceput sa ma doara ingrozitor burta nu puteam sa stau dreapt era insuportabil.
Are legatura cu apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Eu cand am facut apendicita, nu m-a durut piciorul, nici macar acolo jos in dreapta deci mama ta s-a inselat, depinde cum e localizat la fiecare apendicele, pe mine m-a durut in talie, deci s-ar putea sa fie de la aia, du-te la medic, ca vorba aia, ce e sigur e sigur si e mai bine sa previ decat sa tratezi.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la un doctor, urgent. Eu era sa mor din asta. De atunci am o taietura pe toata burta in urma a 2 opratii. Nu am voie sa ridic greutati si multe alte probleme. Mai bine scoti apendicele degeaba si ai scapat cu o taietura de 3-4 centimetri de cat sa ajungi ca mine.

| SimonaCristina a răspuns:

Apendicita e cu durere in fosa iliaca, greata, varssaturi. Nu e obligatoriu sa te doara piciorul. Fa un set de analize si daca iese numar mare de leucocite, e semn de infectie si trebuie sa te consulte un chirurg pentru siguranta ta. Poate nu e nevoie de operatie.

| didadenisa a răspuns:

Nu are nici o legatura deoarece eu sunt operata de 2 ani si stiu cum este..Este de la efort, oboseala.Acolo unde te doare pe tine nu este apendicita!