| MineaIonutDaniel a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca ma ustura ochiul drept! Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să te cureți cu ser fiziologic, dacă nu cedează mergi la oftalmologie.
Sănătate!
Pa, pa.

| LarisaDragomir a răspuns:

Du-te la farmacie si explica-i farmacistului problema.Probabil iti va da Visine sau ser fiziologic sau chestii de genu.Le aplici, daca nu merge, du-te la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa mergi la un oftamolog, asta este solutia, poate ai probleme cu ochii, de asemenea redu numarul orelor petrecute in fata calculatorului/respectiv tv-ului.
Te pup!

| Bahamuty a răspuns:

Poate te ustura din mai multe motive
1. Oboseala
2.Te-ai frecat la ochi pana s-a inrosit
3.Ai probleme cu vederea (slabe sanse)
Recomandat e sa nu te m-ai vreci la ochii si sa tii o compresa cu apa!