| Fiction a întrebat:

Cum pot sa mai slabesc? Adica,de "burta".Dau funda,va rog, imi trebuie repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xButterflyxX a răspuns:

Trebuie sa tii un regim,renuntand la alimentele grase, prajite, fast-food, dulciuri, sucuri carbogazoase.Fa-ti un program de 3 mese pe zi cu cate 2 gustari, poti consuma supe calde, cartofi fierti/copti, piept de pui/peste la gratar, oua fierte si iti poti prepara chiar tu retete dietetice.Painea alba o poti inlocui cu cea ce secara sau neagra, au gust mult mai bun.
Pentru cele 2 gustari iti recomand alune,nuci, fistic, migdale chiar si un sandwich ar fi binevenit.
De asemenea facand si miscare vei slabi si te vei modela frumos. Spre exemplu poti face exercitii cardio pentru a da burta jos; alergat, saritul corzii sau exercitii cardio de pe internet. Poti iesi sa te plimbi cu bicicleta sau rolele afara, este foarte bine daca faci 30 de minute pe zi de 3-4 ori pe saptamana.
Sper ca ti-am fost de folos, succes cu dieta si exercitiile!

5 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Stand pe scaun nu slabesti.
Faci abdomene, alergi si in modul asta slabesti...

| Ramo137 a răspuns:

Sari coarda sau fa bricege browinking

| Toxicℓσνє a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=fJv6eTssXbk Exercitiile sunt fff grele dar cu putina perseverenta se poate.:) ..Si trebuie sa adaptezi si o dieta..Mult succes

| Gangsta4Life a răspuns:

Mdea.abdomene,alergi si nu te opresti odata ce esti obosit, incearca sa te duci la limite, pana nu te mai poti ridica in pozitia de 90 de grade la abdomene.o sa ai febra musculara a doua zi, dar sa continui chiar si cu febra si durerea aia. daca faci asa de 2 ori sau mai mult pe zi ...intro saptamana poti sa vezi rezultate ...si daca nu esti incepator spune-mi si iti dau un videoclip foarte bun.

| xoxobalonasedesapunxoxo a răspuns:

Pai sportul e solutii asi mancarea sanatoasa ...nu manca de la fast-fooduri sport cel putin 1 jumatate de ora pe zi alearga gimnastica cel putin 1 jumatate de ora manaca salate sucuri facute de tine dar spalale inainte sa le consumi... sper ca te-am ajutat funda?