| Maney31 a întrebat:

Cum sta treaba cu trauma sonora acuta? Am facut de la un sunet de arma, doctorul a zis ca o sa imi revin complet in 3 luni, cu tratament si fara sa ma expun la zgomote. Au trecut 5 zile de tratament si sunt mult mai bine, o sa dureze 3 luni tiuitul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

La mine a ținut luni de zile, dar eu am lucrat într un mediu poluant fonic.

| Maney31 explică (pentru Crackman):

La mine tiuie de la un foc de arma. Am stat prea aproape.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate dura si o viata intreaga tinitusul depinde
Trebuia sa porti niste casti sa iti protejezi urechile.

| Maney31 explică (pentru anonim_4396):

Stiu, trauma cronica e permanenta, dar eu am acuta, doctorul a zis 3 luni. Vreau sa stiu daca mai e cineva care a patit la fel si a durat mai putin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maney31):

Inscriete pe Facebook in grupul tinitus Romania si o sa afli. nu stiu daca o sa scapi definitiv probabil ti se va ameliora acel tiuit de scapat nu stiu e ceva imprevizibil chiar daca e acut happy si muzica in casti de tip in ear cele cu dopuri sa le eviti sunt foarte periculoase. multa sanatate happy