| Claudia a întrebat:

Buna TPU :d! Acum doua saptamani am facut spagatul si l-am facut brusc straight face problema e ca am facut intindere si de doua saptamani nu-mi trece straight face adica mereu cand vreau sa imi fortez picioru ma doare, dar nu asa de rau cum ma durea in primele zile. Eu vreau sa invat sa stau in maini si nu pot din cauza piciorului, ma doare rau cand il fortez. Cum as putea sa fac sa-mi treaca? :-s ( in afara sa merg la doctor )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Întotdeauna se face încălzirea înainte de antrenament, în caz contrar uite ce pățești!
Pentru o perioadă de timp, atât cât este nevoie, faci gimnastică recuperatorie, fără să forțezi!
Sănătate.
La mulți ani!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| cici a răspuns:

Incearca midocalm, calciu sau aspirina

| floryevy a răspuns:

Pai asta am patit si eu am mers la patinoar am facut spagatu brusc si am facut intindere dar cel mai bun remediu si nu e vorba de doctor este sa faci miscare cat de mult posibil astfel mushii tai de la picioare se vor intarii si iti bei reveni foarte repede sa zicem ca dupa 2 sau 3 saptamani de sport[miscare] cam asa iti vei reveni si vei putea sa fortezi picioru fara problemabig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| Masochista a răspuns:

Buna! incearca sa faci cateva genoflexiuni si sa iei un calciu ceva! sper ca o sa te ajute...