| Tourniquet a întrebat:

big hug
De cand a venit asa zisul frig eu nu ai pot de frig. Am mainile, nasul, picioarele sloi. Ori cat mi-asi freca mainile, asi sufla in ele... nimic. Nasul... la fel. Picioarele, vreau sa spun ca stau si cu sosete de groasa + papuci de casa si nimic. Oare am o problema cu circulatia sangelui? Multumesc pentru raspunsuri. :]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consumă pe timpul iernii ceai de soc îndulcit cu miere și lămâie, ajută la păstrarea temperaturii corporale!
Pa, pa.

luciana
| luciana a răspuns:

Bai fierbinti la picioare; sosete groase in picioare; ceaiuri calde de cate ori / zi poti; o aspirina /zi; masaje daca ai cine sa le faca ca sa iti puna sangele in miscare. Da, cred ca ai si o problema cu circulatia si e bine sa mergi la medicul de familie si sa ii ceri sfatul. Sanatate multa iti doresc si te rog nu neglija, Lucien.

| Dienuka a răspuns:

Circulatia periferica este deficitara. Multa lume sufera de aceasta afectiune. Are insa si leac. Mergi la medicul de familie sa vorbesti cu el despre aceasta problema. In general se utilizeaza vasodilatatoare.
Sanatate.

| SweetAngel2012 a răspuns:

E posibil si asta