| DSD989 a întrebat:

Buna TPU daca am folosit Triderm pentru balanita acută si nu a trecut si am primit tratament cu bicarbonat de sodiu, pot folosi si Nidoflor ca am acasa si nu stiu daca ar trebui sa folosesc daca am folosit deja un tub de Triderm.Îmi va trece mai repede daca folosesc si Nidoflor? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Citește prospectul medicamentului. Întotdeauna. Afli multe din ele.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Schimba medicul!
Mergi la un urolog mai bun!
Bicarbonatul de sodiu nu este tratament! Se foloseste pentru la spalarea locala si minimizarea inflamatiei, dar este temporara, pana primesti ajutor medicamentos.

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! Consulta sfatul medicului, nu ai idee cat de important este pretul tau nemarginit pentru sanatate! Implica-te! Ei cunosc ajutorul sanitar, ei cunosc vindecare! RASPUNS CASTIGATOR? big grin

| DSD989 explică:

Pai am fost la medic nu a zis sa folosesc crema dar m-ar putea ajuta? Scrie ca e pentru infecții candidozice si alte tipuri