| seby072899 a întrebat:

DAU FUNDA, este periculos daca te lovesti in talpa? ca asa am auzit, ca acum 4 zile am fost la fotbal, m-am enervat la o faza si am dat cu piciorul in bara destul de tare, si apoi vreo 2 zile mo durut talpa putin si mi-am simtit putin ciudat piciorul, am auzit ca e periculos ca in talpa is nu stiu ce nervi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bgm_Liviu_1994 a răspuns:

E periculos. Depinde unde te-ai lovit. In talpa sunt terminatiile nervoase a tuturor organelor.

3 răspunsuri:
| Corinus_Cori_2001 a răspuns:

Da,depinde cat de tare dai, exemplu:fratele meu se juca tenis de picior fara nimic in picioare si era vara, a dat tare de asfalt, i s-a luat pielea si a inceput sa curga mult sange.Peste o zi s-a dus la doctor si i-a zis ca are noroc, daca era mai in carne putin lovitura sau se infecta trebuia sa il taie putin ca sa scoata si pentru ca avusese lovitura mai putin periculoasa i-a dat cu un praf care zice ca ii intra in piele si ajuta.

| 123456789bbbbbb a răspuns:

Nu este prea periculos.