| onuticuta200312 a întrebat:

De mai mult timp ma mananca scalpul dar cand ma uit in oglinda sau ii spun mamei sa se uite in parul meu nu vad nimic...Am auzit ca daca as fi avut paduchi ar fi trebuit sa am niste puncte mici dar nu am nimic.Am avut mai demult ceva care semana ca o matreata si era lipita de pielea capului dar am folosit un sampon anti-matreata si a distarut.Ma mananca de obicei cand imi prind coada in locul unde o prind,unde este elasticul...Ce as putea sa fac? Oare am paduchi? M-am gandit sa folosesc un paranix pentru preventie dar daca am paduchi ar trebui sa ma dau cu unul pentru eliminarea lor.Ce imi recomandati? Ce solutii ce sampoane, n-am nici o idee.M-ar interesa si niste preturi. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Norbert97 a răspuns:

Buna
Ai grija sa nu ai cumva vreo ciuperca grava pe cap eu am avut la varsta de 12 ani si a inceput sa imi cada si parul putin, m-am dus la spital am fost internat si mi-au descoperit ca am o ciuperca am primit ceva creme si in maxim o saptamana mi-a trecut eu iti recomand sa te duci la un medic sau ceva nu te juca cu asa ceva si pe mine la fel ma mancat tot capul de la ciuperca...

| onuticuta200312 explică (pentru Norbert97):

Si mie imi cade parul...Mersi!

2 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, du-te la un medic dermatolog el iti va da un tratament, nu cred ca ai paduchi pentru ca i-ai fi observat. Nu ezita sa ceri ajutorul unui dermatolog, nu te mananca!