| cristina6666 a întrebat:

De un timp de vreme o prietena de a mea are viermisor si cand dispar trece ceva timp si iar apar cum poate scapa de ei? ea mananca dulciuri,de o saptamana nu a avut dar azi da, are un catel mic nevaccinat pe care il cheama maxi ce poate lua sa scape de limbrici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Nu are nicio logica intrebarea ta

| RAY a răspuns:

Foarte greu scapi de ei
1 sa renunte la ducluiri
2 sa ea tratamente dar unul bun

| RAY a răspuns:

Si mult usturoi in fiecare zi dimineata e foarte bun

| cristina6666 explică:

Merge cu usturoi?

| cristina6666 explică:

Multumesc tuturor

| xmcvjv a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema ca prietena ta.am mancat usturoi si mi-a trecut.acum numai am.si am evitat dulciurile in exces