| anonim_4396 a întrebat:

Raspunde-ti repede! Un catel care are limbrici si cand face "treaba mare " rolling on the floor)))) daca ies si limbrici cu chiaguri de sange va murii? sad :o Ce ii i-au sa scale de ei? Si in cat timp ii trece? Are 5 luni. E pittbull. Trebuie sa il cumpar, dar are problema asta...

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

1. Nu e normal sa faca cu sange ( are o problema grava). Daca stai si astepti, da va muri.
2. Sunt niste pastilute ( costa intre 3-5 lei) care sunt impotriva viermilor intestinali. Dar dozajul in stie doar un veterinar in functie de cate kg are cainele.
3. Te-as sfatuit sa te duci la un veterinar cat mai repede posibil, daca nu vrei sa iti moara fix de sarbatori ( si nu glumesc, daca tu ai face caca cu sange, cu durere si cu niste viermi, cred ca te-ai duce la urgente, nu?).
Deci fuguta cu el la veterinar si nu astepta, sa nu fie prea tarziu.
4. In functie de cat de grav este, daca nu avea sange, cam in 1 saptamana, 2 scapa de viermisori, dar partea cu sangele nu este normal, deci, in afara de viermisori mai are ceva.

| untu a răspuns:

Du-l la un medic veterinar sau du-l la o farmacie veterinara si spune-i farmacistului ce are catelul si sa va dea medicamentul potrivit! Astfel nefiind tratat, catelul moare!

| FlaviaC a răspuns:

Uau...Ciudata intrebare...
Pai, daca vrei sa iti faci catelul bine, cel mai indicat ar fi sa mergi la o farmacie veterinara si sa intrebi...
Si ar trebui sa il cumperi, caci nu e o chestie chiar atat de grava.Bafta!happy

| marioi a răspuns:

Nu, dar nici mult nu mai are.
Du-l la vetefinar, poate se rezolvă.
Sărbători fericite