| Kl2uDyA a întrebat:

De vo 2-3 zile ma doare coloana vertebrala rau partea de sus. Azi dimineata m-am ridicat brusc depe patt si m-a durut foarte taree! Oare de la ce ma doare? Si cum pot sa scap de dureri?
! Dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kira_8211 a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa mergi la doctor. s-ar putea sa ai un inceput de scolioaza, sau sa se fi prins vreun nerv intre vertebre la o miscare brusca sau sa te fi trans curentul...etc sunt multe posibilitati

| VladPetcu a răspuns:

Sunt 2 motive.
1.Ai stat cu spatele in curent si te-a treas curentul. Ca sa scapi de dureri, ferestete sa stai aproape de geamuri deschise.
2.Ai putea avea probleme cu coloana vertebrala(hermie de disc), daca nu te vad nu stiu ce sa zic. Daca este 2 du-te la medic repede.
Funda?