| xxxSecretDiscretxxx a întrebat:

Dentistul mi-a zis ca trebuie sa-mi scoata o masea care e cariata si are infectie.Intrebarea este daca am 15 ani, imi creste alta? Adica nu mi-a mai cazut de mult un dinte, de cand eram mic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti mai creste nimic la 15 ani

| xxxSecretDiscretxxx explică (pentru suntserios):

Ehh sa mori tu? laughing Mi-a crescut alta

| suntserios a răspuns (pentru xxxSecretDiscretxxx):

In 15 zile... bv esti un fel de fat frumos

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o măsea "definitivă" şi NU va mai creşte alta în locul celei extrase sad

Oricum, îţi recomand să mergi şi la ALT stomatolog ( pentru altă opinie )!

În general, NU se face o extracţie din aceste motive!
Infecţia respectivă se tratează, apoi caria se polizează şi ( eventual, dacă este necesar, se face un tratament de canal radicular ) apoi se plombează măseaua happy

Toate cele bune.

| Alexul99 a răspuns:

Nu cred ca iti mai creste...dar nu sunt sigur 100% deci mai bine ai cauta si tu pe google.

| 1andrew5 a răspuns:

Nu mai creste nimic in loc, insa iti poti pune o maseawinking

| 1andrew5 a răspuns:

Nu mai creste nimic in loc, insa iti poti pune o masea