| teutzzu7 a întrebat:

E o chestie putin cam ciudata... Cateodata cand imi pun telefonul in buzunar si il las un timp incep sa simt un fel de durere, o senzatie ciudata la piciorul unde am l-am pus (un camp magnetic... nu stiu cum sa ii zic). Mai recent simt senzatia asta si la mouse (doar la degetul mic).

E o senzatie foarte ciudata care seamana a durere.

Stie cineva care este problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Miau1617 a răspuns:

Hei.
E ceva normal practic.Si mie si tatalui meu ni se intampla asta.
Telefoanele transmit o,, vibratie magnetica,, care afecteaza doar creierul daca telefonul este pus la capul unei persoane.Am aflat ca si la mai multe persoane li se intampla asta si ca e ceva,, obisnuit,,. Doar ca daca il pui(telefonul sau mouse-ul) intr-un loc cum ai spus tu picior sau deget, aceste parti ale corpului, miscandu-se, interfereaza mai mult cu vibratiile mouseului sau telefonului big grin