| Taehyunv a întrebat:

Bună, TPU! Este normal sa se înghită saliva involuntar fara sa vreau? M am aplecat și am simțit ca și cum s-a aspirat saliva singura ( Inghitire involuntara )- este posibil sa fi trecut prin esofag, nu? Ma tem sa nu fi fost o aspiratie. As vrea sa știu dacă a mai trecut cineva prin asemenea situație

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este nromal, ca doar nu o sa stam cu gura deschisa ca sa salivam pe barba, pe haine si sa ne curga din gura.
Inghitirea salivei prop[rii este un proces normal pentru om.

| Wr3nch a răspuns:

Da, ca altfel se aduna in gura in somn si balteste.

| Cksihja a răspuns:

Dacă aspirai începeai imediat să tușești.

| MorcovMajestic a răspuns:

Creierul tau stie ce are de facut, controleaza destule: clipit, respiratie
Daca am face voluntar fiecare chestie posibila nu am mai avea viata