| alexSMK44 a întrebat:

Eu am 17 ani in 5 luni fac 18 inaltimea mea este de 1.80-1.85 iar problema mea este ca am 57 de kg sunt mult prea slab pentru varsta si inaltimea mea iar eu vreau sa ma ingras imi puteti spune ce alimente as putea manca pentru a reusi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Sport + Surplus caloric + somn.

| En3Rgi a răspuns:

Eu am 18 ani, 1.73 inaltime si 56 kg. Ma chinui cu ingrasatul de cand ma stiu, crede-ma progrese adevarate nu o sa vezi doar daca mananci extrem de mult si faci sport(ca sa pui muschi pe tine).Asa am facut eu 2 luni si am ajuns la 62 de kg si dupa m-am lasat si am ajuns iar de unde am inceput.Iti trebuie multa vointa ca sa faci ceva de genul deci..multa bafta.

| Staif a răspuns:

Daca acum te inalti, corpul nu se ingrasa. Stai linistit ca in citiva ani, fara sa faci nimic, ne vei intreba cum sa slabesti.

| En3Rgi a răspuns (pentru Staif):

Da, ca in mod magic cu trecerea timpului te ingrasi, logic laughing

| GabrielGL a răspuns:

Daca vrei u sa te ingrasi asa nu e bine, daca organismul tau e asa asta e, si pentru a te ingrasa nu te lua dupa ureche, du te la un doctor el va stii care ce si cum, nu baga vitamine si alte lucriuri pentru ca asa a zis X si Z. iti poate face rau in viiitor, incearca si fa sport mananca regulat si evita exerciitiile ce fac sa te lungesti in continuare fa ceva gen impins etk intreaba instructorul de la sala...succes.

| En3Rgi a răspuns (pentru GabrielGL):

Du-te la un doctor? Tu vorbesti serios? Nu e o problema de sanatate, o sa ii rada in fata si o sa ii spuna sa manance mai mult, gandeste inainte sa spui ceva laughing

| Lzehxo a răspuns:

Parerea mea, decat sa vrei sa te ingrasi, fa sala pentu a-ti face abdomenul.

| Lanes_Senal_1999 a răspuns:

Frate eu la 16 ani am 69 de kg. Fac sala de 1 an aproape si arat foarte bine la varsta mea. Iti recomand sa te duci la sala si sa mananci de 3-4 ori pe zi. Orez, peste, carne, calorii etc. Daca nu ai posibilitatea de a te duce la sala, iti recomand sa faci flotari in casa, oricum daca vrei sa te ingrasi ca un urs nu este o recomandare laughing