| NakaTaka a întrebat:

Eu cand alerg mult,ma doare la un picior, muschii de deasupra. Durerea este doar la acel picior.Cand ma doare nu mai pot alerga deloc, deoarece am o durere groaznica de nu te poti misca.Nu stiu exact ce este, dar poate ma ajutati cu un remediu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Adica te doare quadricepsul.Muschiul care face legatura intre sold si genunchi.Se poate sa ai o intindere sau un junghi.Incearca sa pornesti cu celalalt picior si nu forta piciorul in cauza!

Urasc faptul ca trebuie sa recomand din nou asta, dar da-te cu crema antiinflamatoare sau compresa cu gheata

1 răspuns: