| Antonia679 a întrebat:

Eu de vreo câțiva ani port ochelari și acum câteva zile mă gândeam să îmi fac lentile de contact. Lentilele de contact te jenează sau doar la inceput? Chiar aș vrea lentile de contact, cred că mi-e puțin mai ușor cu ele. De exemplu, vara pot să port ochelari de soare etc. Ar fi o alegere bună lentilele dr contact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

În primul rând țin să-ți spun din start că lentilele de contact sunt bune și nu prea sunt. De ce? În timp poate răni corneea, chiar și acele care conțin 50% lichid. Ele trebuie ținute într-un lichid special și să ai mare grijă cu ele, să fie totl igienic. Da poți să porți dar am spus de riscuri. Este pretențios să le folosești. http://www.eva.ro/......-1480.html
Dar ar merita atâta timp cât scapi de acest accesoriu care deranjează pe mulți - în speță ochelarii.

| Bitz a răspuns:

La inceput da te jeneaza dar cu timpul te obisnuiesti! Daca tie iti place mai mult lentilele de contact decat ochelarii eu te sfatuiesc sa iti iei lentilele