| Fetitsa123 a întrebat:

Buna TPU.Foarte mult timp am stat cu fratele meu in camera si am inceput sa ma enervez foarte usor. El asculta mult rock. Acum ma enervez foarte usor si nu stiu ce sa fac.Acum m-am mutat cu calculatorul in camera mea. As vrea sa ma schimb asa cum eram inainte de a ma muta cu el. Poate voi ma puteti ajuta.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Du-te la psihiatru sa-ti recomande antidepresive. Probabil ca intentia ta este sa enervezi rockerii, iar eu in loc de ceai de tei te trimit sa iei antidepresive (care-i problema? laughing )

| ZoeyMe a răspuns:

Muzica rock are un fel de beat-uri si daca o asculti pentru un timp indelungat se pot efectua schimbari de personalitatea.Incearca sa urmezi sfaturile celorlati si daca nu, consulta un psiholog sau mai grav, psihiatru.Sa nu ai vreao nevroza, tulburare de personalitate sau depresie.Succes!

| UbexFlo a răspuns:

Eu cred doar ca trebuie sa-ti gasesti ocupatii in afara casei ca sa nu-i mai auzi lui muzica si in niciun caz nu fa ceva plictisitor-"cititul unei carti"-pentru ca te vei enerva mai tare. Daca esti cu nervii la pamant, nu ai nicio sansa sa te concentrezi pe deplin la ceea ce citesti si iar te enervezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica rock exercita o influenta negativa asupra mintii omului. Este de inspiratie satanista; incearca sa stai departe de ea asculta muzica crestina sau relaxare. Citeste Biblia si iti va da pacea.

| Marianul37 a răspuns:

Eu cred ca chestia asta cu nervii e doar in mintea ta.Rockul nu te afecteaza cu nimic.Ascult rock de ceva timp si nu am probleme cu nervii, ba din potriva ma relaxeaza(depinde de melodie sau versuri).