| Ð乇刀ノ丂 a întrebat:

iau antibiotice amoxicilina big grin dupa cate ore pot sa consum alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Nu poti fara alcool? Alcoolul nu dauneaza antibioticilor, ci sanatatii!-influenteaza direct activitatea ficatului si sistemului imunitar si nervos aceste combinatii ducand la nervozitate si agresivitate.

3 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Daca iei amoxacilina o data la 12 ore, dupa ce ai luat ultima capsula, lasa sa treaca macar 12 ore si apoi bea alcool.

| Felys a răspuns:

Te arde gatul rau, chiar nu mai poti rabda sa nu consumi alcool?

| Puffulets a răspuns:

Dar dc trebuie sa consumi alcool? Nu e foarte indicat sa consumi alcool in timpul unui tratament cu antibioticebig grin