| HelloKittyscoala123 a întrebat:

Buna,TPU! Ieri, prietena mea a dat cu cotul de marginea bancii-dar tare. A inceput sa o doara si pentru vreo 4 ore-cat am stat la scoala- nu a putut deloc sa o miste. Incerca sa indoaie mana,dar ajungea la un punct unde nu mai putea si durea. Eu nu cred ca si-a rupt mana. Azi am mai vorbit cu ea si a spus ca e fix la fel ca ieri. Uitasem sa specific ca s-a lovit unde avea incheietura usor sclantita. Oare despre de ar putea fi vorba? Le-a spus parintilor,dar ei nu au luat in seama, crezand ca e ceva superficial.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca nu este ceva grav. Trebuia sa mearga la doctor si sa puna gheata. Dureaza in jur de o saptamana pana-si revine.

| angemon500 a răspuns:

Nu este ceva grav sa isi puna gheata si un bandaj

| vavitza a răspuns:

De ce nu merge la spital pentru a vedea ce este?